AYDINLIK TÜRKİYE'NİN HABERCİSİ

T E L E V İ Z Y O N
Mihrali geri döndü

Masal tadında bir aşk hikayesini anlatan Mihrali, bir yıl aradan sonra yeni bölümleriyle ekrana geliyor. Yönetmen ve senaristin değiştiği dizide, Mihrali ve Mihriban'ın aşkı kaldığı yerden devam ediyor.

Yayımlandığı tarihte ilgiyle izlenen ancak, yapımcı firma ile yayıncı firma arasında yaşanan anlaşmazlık yüzünden ekrana veda etmek zorunda kalan Mihrali, bir yıl aradan sonra yeni bölümleriyle tekrar ekrana geliyor. Yönetmen ve senaristi değişen dizinin yeni bölümleri yine aynı oyuncu kadrosuyla Balıkesir'de çekiliyor. Öyküsü ve ilk 13 bölümün senaryosu Ahmet Tezcan'a ait olan Mihrali'nin senaristliğini, 14. bölümden itibaren Soner Pehlivan üstlenirken, daha önce Adem Ayrıl'ın yönetmenlik yaptığı dizinin yeni bölümlerinde görevi Abdülkadir Ceylan Ede üstleniyor.

Mürşit Ağa ve Dilek Canbay'ın başrolü paylaştığı dizide, Mihrali ve Mihriban'ın aşkı kaldığı yerden devam ediyor. Bu akşam ekrana gelecek bölümde; Eşber'in şerrinden son anda kurtulan Mihriban, kendisini affetmesi için Mihrali'nin ayaklarına sarılıp yalvarır. Mihriban'ın kendisine yaptığına bir türlü inanmak istemeyen Mihrali, Mihriban'ı da yanına alarak aşklarının en büyük tanığı Kuru Ağaç'a gider. Eşber ise hem Mihrali hem de jandarmadan kaçmak için ıssız bir mağaraya sığınarak kaçak hayatı yaşamaya başlar. Mihrali, Eşber'in kötülüklerinden büyük aşkını korumak için yemin eder.
Kanal 7 / 22.00


YARGI MERCEK ALTINDA

TERS KÖŞE'ye bu hafta Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok konuk olacak. Fehmi Koru ve Akif Beki'nin konuklarıyla yargıdaki rüşvet skandalını konuşacakları programda; "avukatlardan, hakimlere kadar uzanan rüşvet iddiaları ne kadar doğru? DGM Savcısı Ömer Süha Aldan'ın başlattığı operasyonun amacı ne? Yaşanan olaylar yargının bağımsızlığını etkiler mi? Avukatların kanunsuz yollara başvurdukları doğru mu?" gibi sorular cevap bulacak.
Kanal 7 / 11.45

TEKE TEK'te Fatih Altaylı'nın konuğu ise Yargıtay Onursal Başkanı Sami Selçuk olacak. Yargı erkinin tüm yönleriyle tartışılacağı programda Sami Selçuk, Altaylı'nın; "mensuplarının vicdan ile cüzdan arasına sıkıştık dediği yargı için bu yaşananlar sürpriz mi? Türkiye'de yargı ne kadar bağımsız? Sorunun çözümü için kim, ne yapabilir? Yolsuzluk soruşturmaları yargıyı yıpratır mı yoksa daha kuvvetli hale mi getirir?" sorularına açıklık getirecek.
Kanal D / 24.00


FİLMLERDEN SEÇMELER

Regarde Les Hommes Tomber
Orijinal Adı: Regarde Les Hommes Tomber Yön: Jaques Audiard Oyn: Jean Loıs Trintignant, Jean Yanne, Matieu Kassovitz, CNBC-e - 12.30
Senarist Jaques Audıard'ın ilk yönetmenlik denemesi olan filmde; eğlence olsun diye polis arkadaşı Mickey ile beraber suçlu takibine çıkan Simon hayatının en büyük macerasını yaşayacağını bilmemektedir. Mickey olay sırasında vurulur ve komaya girer.

Con Air
Orijinal Adı: Con Air Yapım Yılı: 1997 Türü: Macera Yön: Tobe Hooper Oyn: Nicolas Cage, John Malkovich, John Cusack, Ving Rhames KANAL D - 19.50
Bir grup azılı katil ve suçlulardan oluşan mahkumlar Alabama'da daha güvenli bir hapishaneye transfer edilmek üzere uçağa bindirilir. Azılı suçlu Virüs Grissom yolculuk sırasında kelepçelerinden kurtulur ve mahkumlar onun liderliğinde uçağı kaçırır.

Teldeki Kuş
Orijinal Adı: Bird On A Wire Yön: John Badham Oyn: Mel Gibson, Goldie Hawn, David Carradine
TRT 1 / 20.00
Tanık koruma programı çerçevesinde Detroit'te sakin bir hayatı olan Rick'in dünyası, tutuklanmasına sebep olduğu Sorensen'ın hapisten çıkmasıyla alt üst olur. Sorensen ve ortağı Diggs, FBI'daki adamları sayesinde Rick'in izini bulurlar.

Tango
Orijinal Adı: Tango Yön: Carlos Saura Oyn: Miguel Angel Sola, Cecilia Narova TRT 2 - 22.55
Karısı tarafından terkedilen yönetmen Mario Suarez, üzüntüsünün üstesinden gelebilmek için kendisini tango hakkında bir film yapmaya adar. Film için oyuncu seçimlerinin yapıldığı bir gün Elena Flores adında genç ve güzel bir dansçıyla tanışır.

Dövüşçü
Orijinal Adı: Kickboxer Yön: Mark DıSalle, David Worth Oyn: Jean Claude Van Damme, Dennis Alexio, Rochelle Ashana ATV - 23.10
Eric, California'da, ISKA Ulusal Kick-Boxing Şampiyonası'nda rakibini yenerek Dünya Kick-Boxing Şampiyonu olur. Bu zafer ona kick-box'ın beşiği Tayland'ın yolunu açar. Ezeli rakibi Tong Po'yla ringe çıkacağı günün endişesi içindedir. Beklenen gün gelir.

Büyük
Orijinal Adı: Big Yön: Penny Marshall Oyn: Tom Hanks, Elizabeth Perkins SHOW - 00.30
Josh Baskin, 13 yaşında bir çocuktur. Okuldaki yaşıtlarına göre biraz daha ufak tefektir ve sınıfındaki bir kıza âşıktır. Bir gün gittiği karnavalda o kızla beraberken ufak tefek olmasından dolayı rahatsız edilir.

TV TEL
TRT: Ank. (312) 490 43 00 İst. (212) 259 72 75 İzm. (232) 463 02 03 KANAL 7: (212) 612 90 90 TGRT: İst. (212) 454 56 00 Ank. (312) 441 34 00 STV: (216) 344 85 60 MELTEM TV: (212)654 96 70 FLASH TV: (212) 256 81 00 CNN TÜRK: (212) 478 50 00 STAR: (212) 448 90 00 KANAL D: (212) 215 51 11 KANAL 6: (212) 448 90 00 atv: (212) 354 30 00 SHOW TV: (212) 355 01 01 tv8: (212) 288 51 52 CNBC- e: (212) 335 00 00 NTV: (212) 335 00 00 KANAL A: (312) 318 69 70 RTÜK: Tel: (312) 297 50 50 ALO RTÜK: 178

 
Çözülmeyecek şifre yoktur
ABD Ulusal Gizli Haberalma Teşkilatı, çözülmesi neredeyse imkansız bir şifre geliştirmiştir. Ne var ki, 9 yaşında otistik bir çocuk olan Simon şifreyi çözmeyi başarır. Bunun üzerine teşkilat Simon'u ailesiyle birlikte yok etmeye karar verir. Ancak Simon kaçmayı başarır ve eski bir FBI ajanı olan Jeffries tarafından bulunarak koruma altına alınır.
ŞİFRE MERKÜR
Orijinal Adı: Mercury Rising Yapım Yılı: 1998 Yön: Harold Becker Oyn: Bruce Willis, Alec Baldwin / STAR - 20.10

Prodi'nin ziyareti ne anlam taşıyor?
Hüseyin Gülerce'nin sunduğu Pazar Sohbeti'nde Türkiye'nin AB'ye tam üyelik serüveni konuşulacak. Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Cengiz Aktar ve dış politika yazarı Cengiz Çandar'ın konuk olacağı programda; Avrupa Birliği Komisyon Başkanı Romano Prodi'nin Türkiye ziyareti değerlendirilecek ve Türkiye'nin Avrupa Birliği genişleme sürecinde ne kadar yer aldığı tartışılacak.
STV / 11.30

7 HABERLER geçen haftanın özeti
Rıdvan Akar'ın sunduğu 32. Gün ekibinin hazırladığı haftalık haber programı ±7'de, geçtiğimiz hafta 7 haberle anlatılacak ve; "Kıbrıs'ta hükümet arayışları", "AB Komisyonu Başkanı Romano Prodi ve Verhaugen'in Türkiye ziyareti", "Şii lider El Hekim ve Erdoğan'ın Kuzey Irak ile ilgili açıklamaları", "ABD'nin Suriye planları", "YÖK Yasa Tasarısı" gibi konular ekrana gelecek.
Cnn Türk / 20.05

Tartışma programları da tartışılır
Eşref Saati'nde tartışma programları tartışılacak. Bu programlarda yaşanan ilginç anlar ve program konukları İbrahim Sadri'nin kendine has üslubuyla değerlendirilirken; "tartışma programlarına kimler, neden katılır? Neden tartışma programlarına sürekli aynı kişiler konuk olur?" gibi sorular cevap bulacak.
Kanal 7 / 00.15

Hüzünlü bir göç hikayesi
Hüzünlü bir öyküsü olan Yuvadan Bir Kuş Uçtu adlı dizide düş kırıklıkları devam ediyor. Filiz, bakıcı olarak gittiği evde çok mutludur. Ev sahibinin kıyafetlerini giyip, şarkıcıları taklit ettiği sırada evin sahibi Ebru'ya yakalanır ve evden kaçar. Polisler, Filiz'i Sevgül'ün evine getirdiği sırada kumanın doğum sancısı başlar.
Trt 1 / 17.20
18 Ocak 2004
Pazar
 
Künye
Temsilcilikler
Abone Formu
Mesaj Formu
Ana Sayfa | Gündem | Politika | Ekonomi | Dünya
Kültür | Spor | Yazarlar | Televizyon | Hayat | Arşiv
Bilişim
| Dizi | Çocuk

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin HER HAKKI MAHFUZDUR. Kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz.
© ALL RIGHTS RESERVED