AYDINLIK TÜRKİYE'NİN HABERCİSİ
Bugünkü Yeni Şafak
T E L E V İ Z Y O N
Sizin diziniz hangisi

Pazartesi akşamları ekranlar dizilere emanet. Ekmek Teknesi'nin bu akşamki bölümünde İstanbul'da bir türlü bahtiyar olamayan Bahtiyar, soluğu Medet'in yanında alırken, Celal de sessiz yabancının peşine düşüyor. Haziran Gecesi'nde minik Yağmur'un hastalığı herkesi telaşlandırırken, Aşka Sürgün'de 'öfkeli bir buluşma' yaşanacak.

EKMEK TEKNESİ: KİM BU YABANCI?

Atakan geldi, mahalleye de huzur geldi ama bir türlü Sûha rahat edemedi. Atakan için hazırladıkları bez stoku tükeniyor. Sûha her zaman olduğu gibi ne yapsa yaranamıyor. Bahtiyar, dünya pasaportu meselesinden ağzı yanınca Medet'ten akıl alıyor. Bundan sonra her önüne gelene inanmayacağına dair söz veriyor. Ama yine kanına biri giriyor. Mısırcı Seyyar mısır satmaya karar veriyor. Üstelik dahiyane bir fikirle: Kirli'nin iştahını reklam için kullanıyor. Songül ile Avni, tüm tavsiyelerin aksine buluşmaya karar veriyorlar. Ama Avni'yi, Songül'ü almaya giderken evin önünde bir sürpriz bekliyor. Yunus, Avni'yi kızlara asılacak zannedip engellemeye çalışıyor. Kızlar da işin içine giriyor, ortalık karışıyor. Jale'yi eve bırakmaya gelen Korkut, kızların Yunus ve Avni'yi eve aldıklarını görünce deliriyor. Nusret Baba'ya, Naim'in çok kötü durumda olduğuna dair haberler geliyor. Nusret, torununa hediye almak için çarşıya çıktığında, Naim kısmetini buluyor. Doktor, Mürvet'e kendini ispat etmek istiyor. Bunun için Celal'den akıl alıyor. Bu akıl Doktor'un başına büyük işler açıyor. Celal, kahveye gelen bir yabancıyı gün boyu takip ediyor. Sessiz yabancı Heredot saatinde kahveden ayrılıyor. Celal de peşinde. Celal bir ara adamı kaybetse de Medet'in dükkanının önünde hepsi karşılaşıyorlar. Bakalım bu tehlikeli karşılaşma beraberinde neler getirecek.
SHOW TV-20.00

HAZİRAN GECESİ: YAĞMUR HASTA

Başrollerinde Özcan Deniz ve Naz Elmas'ın oynadığı "Haziran Gecesi"nin bu bölümünde, kızları Yağmur'un hasta olduğunu öğrenen Baran ve Duygu, endişe dolu bir bekleyiş içine giriyor. Yağmur aniden bayılır. Baran'a bu durum telefonla iletilir. Herkes telaş içindedir. Hemen Yağmur'u hastaneye götürürler. Kumru ve Harun, Yağmur'un hastalığı araştırmaya başlarlar. Yağmur birçok testen geçirilir. Kumru çıkan sonuçlardan Baran'ın haberi olmasını istemez. Baran ve Duygu perişandır. Havin ise ne yapacağını bilemez. Lale, Baran'a Havin'in hamile olduğunu söyler. Baran'ın duyguları karma karışık olmuştur. Ayşe ve Basri paraları ne yapacaklarını planlarken Zühre paraları bulur ve durumu Gülağa'ya anlatır. Baran, Yağmur'la ilgili gerçek raporları bulur. Duygu'ya açıklar. Yağmur'a hemen kemik iliği testi yapılmasına karar verilir. KANAL D- 20.00

AŞKA SÜRGÜN: MİDAT'TA ÖFKE

Mahsun Kırmızıgül ve Beren Saat'in rol aldığı Aşka Sürgün, Midyat'ta öfkeli buluşmaya sahne oluyor. Hazar, Zilan ve Civan Midyat'a geldiklerinde Resul'ün sadece Zilan'ı konağa götürmek istemesi Azzam'ı çok öfkelendirir. Resul'ün tüm ayak diremelerine rağmen üçünü otelden alıp konağa getirir. Dilan, Civan'ı gördüğünde büyük bir şaşkınlık yaşar. Arda yeniden karşısında gibidir. Resul, Hazar ve Zilan'ın neden geldiklerini öğrenmeye çalışır. Arda'yı vuran silahın emniyet müdürlüğüne Azzam ve Hazar tarafından teslim edilmesi Resul'ün her şeyi anlamasını sağlar. Öfkeyle konağa döner.
ATV / 20.00


Dehşetten kaçış yok gibi

Yaşadığı kötü olayları unutmaya çalışan ve California'nın gözlerden uzak bir yerlerinde kendine yeni bir hayat kuran Sidney Prescott, artık evinde telefon aracılığıyla vahşete maruz kalan insanlara yardım etme hattı oluşturmuştur. Diğer yandan Hollywood'da Sidney'in yaşadığı olayları konu alan ' Stab 3, Return to Woodsboro' adında bir film çekilmektedir. Fakat filmin setinde ard arda ölümler başlar. Katilin asıl amacı ise Sidney'i ele geçirmektir.

Orijinal Adı: Scream 3 Yön: Wes Craven Türü : Gerilim Oyn: David Arguette, Neve Campbell, Dwight 'Dewey' Riley, Sidney Prescott
Kanal D / 22.00


FİLMLERDEN SEÇMELER

Ucu Ucuna
Karısının cenaze töreninin ardından küçük kızıyla Los Angeles'e gelen Gene Watson, tren istasyonunda iki polis memuru tarafından durdurulur. Küçük kızı rehin alan polisler, Gen'e bir buçuk saat içinde Kaliforniya valisini öldürmezse kızını öldüreceklerini söylerler...
Orj. Adı: Nick Of Time Yön: John Badham Oyn: Johnny Deep, Courtney Chase, Charles Dutton, Chrıstopher Walken, Roma Maffia
TRT 1 / 19.55

Platform
Kültürel devrimin can çekiştiği 1979'da küçük bir köy olan Fenyang'da da Batı kültürünün etkileri kendini göstermeye başlamıştır. Bu çalkantılı dönemin içinde Minliang ve Chang Jun yollarını bulmaya çalışmaktadır. Dahil oldukları müzik grubunun da çizgisi değişmiş, geleneksel tınıların yerini Batı ezgileri almaya başlamıştır.
Orijinal Adı: Platform (Zhantai) Yön: Jia Zhang Ke Oyn: Wang Hong Wei, Liang Jing Dong, Yang Tian-yi,
Cnbc-e - 22.00

Sevimli Aile Tatilde
Baba Clark, anne Ellen, kızları Audrey ve oğul Rusty'den oluşan Griswold ailesi, yaz tatilini geçirmek üzere yola koyulurlar. Disneyland'a benzeyen bir eğlence yeri olan Walley World'e doğru yol alırken Griswold ailesinin başına gelmedik kalmaz. Absürd, sert, yer yer itici ve "iğrenç", durum komedisine dayalı filmlerden biri.
Orijinal Adı: National Lampoon's Vacation Yön: Harold Ramis Oyn: Chevy Chase, Beverly D'Angelo, TV8 - 23.00

Fırtına Öncesi
Yıl 1936. Bahamalar'ın kuzeyindeki adalardan Haiti ve Küba, kaçakçılık, soygun ve diğer adi suçların hüküm sürdüğü yerler haline gelmiştir. Arno, Küba'nın en iyi denizcisi olarak tanınmaktadır. Bu nedenle denizdeki kirli işler ona da bulaşmıştır.
Orijinal Adı: After The Storm Yön: Guy Ferland Oyn: Benjamin Bratt, Armand Assante
SHOW - 02.30

TV TEL
TRT: Ank. (312) 490 43 00 İst. (212) 259 72 75 İzm. (232) 463 02 03 KANAL 7: (212) 612 90 90 TGRT: İst. (212) 454 56 00 Ank. (312) 441 34 00 STV: (216) 344 85 60 MELTEM TV: (212) 639 08 85 FLASH TV: (212) 256 81 00 CNN TÜRK: (212) 413 56 00 STAR: (212) 448 90 00 KANAL D: (212) 413 51 11 atv: (212) 354 39 36 SHOW TV: (212) 355 01 01 tv8: (212) 288 51 52 CNBC- e: (212) 335 00 00 NTV: (212) 335 00 00 KANAL A: (312) 318 69 70 RTÜK: Tel: (312) 297 50 50 ALO RTÜK: 178

 
Yazmak öğretilebilir mi?
Yazar Selim İleri'nin sunuculuğunu yaptığı, gündemdeki konular, gelişmeler ve sorunların aydınlatıcı ve çözüm önerileriyle birlikte ele alındığı Edebiyat Yarımküre'de bu hafta, "Yazmak Öğretilebilir mi, Şiir, Edebiyat Öğrenilebilir mi?" konusu tartışılıyor. Programa konuk olarak İlhan Berk (şair-yazar), Oya Baydar (yazar) ve Sadık Yalsızuçanlar (yazar) katılıyor.
TRT 2 / 20.05

Şoray Uzun, Yörüklerle yayla yollarına düşüyor
Şoray Uzun'un yolu bu hafta Konya'ya düşüyor. Konya'dan renkli insan manzaraları ve yüz yıllardır göçebe hayatı yaşayan Yörüklerin göç yolundaki maceralarını ekrana getirecek olan Şoray Uzun ve ekibi, Konya'da mola veriyor. Mevlana Türbesi, Selçuklu ve Osmanlı eserlerinin yanısıra, Konya'nın meşhur etli ekmeği' ve Yörüklerin yayla yolunda yaşadığı maceralar da izleyiciye aktarılıyor. Develerle gerçekleşen bu göçe, modern Yörükler kamyonetleriyle katılıyor.
[ 23.00 / KANAL 7 ]

Yetenekli ajanlar azılı suçluların peşinde
TV 8, en yetenekli gizli ajanların en azılı suçluların peşine düştüğü 'Gizli Görev' adlı tempolu bir diziyi izleyicilere sunuyor. Bir operasyon lideri, 2 gizli ajan, bir psikolog ve bir teknoloji dehasından oluşan Gizli Ajanlar dizisinin ilk bölümünde, banka soyguncuları Sonny Walker ve adamlarının peşine düşüyor. Bir yandan arabalar bir yandan helikopter ile yapılan bu yakın takipe rağmen Sonny'yi ellerinden kaçırırlar. Gizli ajan olarak suçluların arasına karışan Jake'in işi zordur.
[ 20.30 / tv 8 ]

Eğlence mekanlarında dine davet görüntüleri
Cüneyt Özdemir'in ve Soner Yalçın'ın birlikte hazırladıkları 5N 1K'da İstanbul'un eğlence mekanlarını dolaşıp buradaki insanlara dini tebliğde bulunanlar ekrana geliyor. Barlarda ne tebliğ edildiği ve insanların nasıl tepki gösterdiğini irdeleyen programda ayrıca Yargıtay Hukuk Kurulu'nun Türkiye'nin en köklü sendikalarından Türk Eğitim-Sen'i neden kapatmak istediğine değinilecek.
[ 20.30 / SHOW TV ]
30 Mayıs 2005
Pazartesi
 
Künye
Temsilcilikler
Abone Formu
Mesaj Formu
Online İlan

ALPORT Trabzon Liman İşletmeciliği
Ana Sayfa | Gündem | Politika | Ekonomi | Dünya
Kültür | Spor | Yazarlar | Televizyon | Sağlık | Arşiv
Bilişim
| Dizi | Çocuk

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin HER HAKKI MAHFUZDUR. Kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz.
© ALL RIGHTS RESERVED