AYDINLIK TÜRKİYE'NİN HABERCİSİ

P O L İ T İ K  F İ S K O S
FB plakalı Beşiktaşlı bakan

Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine getirilen Atilla Koç, Köşk'ten karar çıkar çıkmaz Başbakanlık'a geldi. Koç'u, "06 FB ..." plakalı araçta görenler, "Kabineye yeni bir Fenerli bakan girdi" yorumu yaptı ama ...

Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine getirilen Atilla Koç, kararın Köşk tarafından onanmasının ardından geç saatlerde Başbakanlık Binası'na geldi.
Koç, Başbakanlığa 06 FB ... plakalı bir araçla gelince, "Kabineye yeni bir Fenerbahçeli bakan girdi" yorumlarına neden oldu. Ancak bu yorumların doğru olmadığı ve Koç'un Beşiktaşlı olduğu yine kendisinin ifadeleri ile anlaşıldı.

Eşine 'jest' yapan vekil

Koç, "Atama olduğu akşam Sayın Başbakan beni Başbakanlığa çağırdı. Ben de Van Milletvekilimiz Hacı Biner'in aracıyla görüşmeye gittim. O nedenle araç benim değil Hacı Biner'indir. FB plakasının sırrı da şudur: Hacı Biner'in eşinin adı Fatma'dır. Hacı Biner, biraz eşinin korkusundan, biraz da sevgisinden eşinin ad ve soyadının baş harfleri olan FB'yi plaka olarak seçmiş. Yani sonuç itibariyle ben Fenerbahçeli değilim, Beşiktaşlıyım. Arabanın plakası da Fenerbahçe'yi simgelemiyor, Fatma Biner'in baş harflerini simgeliyor" diyerek konuya "gayet ayrıntılı ve vurgulu" bir şekilde açıklık getirdi.

 • 'Yeğenim kız kaçırdı, iş lazım'
  Milletvekilleri, seçmenlerin farklı talepleri karşısında kimi zaman şaşkınlık yaşıyor. Diyarbakır Milletvekili Osman Aslan, cep telefonuna gelen bir mesajı bizimle paylaştı. "Sayın vekilim, Ahmet abim var ya, onun oğlu kız kaçırdı. Kız tarafı yeğenim işsiz olduğu için kızı vermek istemiyorlar" şeklindeki mesaj, aslında "iş istemek" için hazırlanmış güzel bir projeye benziyor. Telefonun "mesajlar" bölümünü biraz daha karıştırınca, benzer isteklerle karşılaştık. Askerlik görevini yapan bir genç harçlık isterken, başka biri de "öğrenciyim, bana burs verir misiniz?" diye mesaj göndermiş. Borç isteyen bir seçmenin mesajı daha ilginç: "500 milyon gönderin. İki ay içinde söz geri ödeyeceğim sayın vekilim!"

 • Karaoğlan'ın masasındaki ayağın sırrı
  Eski Başbakan Bülent Ecevit, geçtiğimiz hafta İzmit Seka Fabrikası'nda eylem yapan işçilere destek ziyaretinde bulundu. İşçilerin yoğun ilgisi karşısında ezilme tehlikesi geçiren Ecevit'in, işçilere hitabı ilginç oldu. Konuşma yeri olarak düşünülen masa alçakta kalınca önce bir kürsü getirilmesi düşünüldü. Daha sonra bu fikirden vazgeçen işçiler, sendika eylemlerinde sık sık başvurdukları çözüm yollarına başvurdular. Önce sendika başkanı Ecevit'in masasına çıktı. Ecevit çifti bu sahneyi şaşkınlıkla izledi. Daha sonra aynı masaya Ecevit de çıkarıldı. Bülent Ecevit eşini de aynı masaya çıkmaya davet ettiyse de Rahşan Hanım masaya çıkmadı.

 • Eskiyapan: Kimseye darbe vurmam
  Geçen hafta CHP Kayseri Milletvekili Muharrem Eskiyapan'ın Ankara'nın en gözde mekanında bulunan ofisini Mustafa Sarıgül'e kurultay öncesi verdiğini ancak Sarıgül'ün hakkındaki rüşvet iddialarına cevap veremediği için ofisini geri istediğini yazmıştık. Kulis bilginin "Sarıgül'e darbe" şeklinde kullanılmasına Eskiyapan şu açıklamayı getirdi; "Sadece Sarıgül ile ilgili olarak değil, 50 yıllık işadamı ve sanayiciliğim süresince de, hayatım boyunca da, hiçkimseye darbe vurmak gibi bir mantığın insanı olmadım."

 • Yağmurdan kaçtı, doluya tutuldu
  AK Parti'den istifa ederek DYP'ye geçen Reyhan Balandı, istifa gerekçesi olarak Afyon İl Başkanı Burhanettin Çoban'la anlaşamamasını ve kendisi hakkında çıkarılan dedikoduları gerekçe göstermişti. Ancak bugünlerde ilginç bir olay yaşanıyor. İl başkanından kaçan Balandı, transfer olduğu DYP'de de benzer sorun yaşıyor. Afyon İl Başkanı Gültekin Uysal'ın, "Balandı DYP'ye alınırken neden bana danışılmadı" diye rahatsızlığını dile getiriyor. Hatta, rozet takma töreni için Ankara'ya çağrılan Uysal'ın, başkente gelmesine rağmen Genel Merkez'deki törene katılmadığı da konuşuluyor. AK Parti Afyon Milletvekili Mahmut Koçak'ın da kayınbiraderi olan Uysal ile çiçeği burnunda DYP'li Balandı'nın yıldızlarının barışıp barışmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

 • Tüysüz'ün ev telefonu neden kapalı?
  CHP lideri Baykal'a bayrak açtığı ve kurultayda Divan Başkanı'nın antidemokratik yönetim tarzına karşı çıktığı için ihraç edilmekle karşı karşıya kalan Urfa Milletvekili Turan Tüysüz'ün başı, evindeki bakıcı ile dertte. Tüysüz, kısa bir süre hem çocukları hem de evinin bakımı için Urfa'dan bir bakıcı getirtti. Bakıcıya 250 milyon lira da aylık bağlayan Tüysüz, ay sonunda telefon faturasıyla karşılaşınca "şoke" oldu. Bakıcı her gün Urfa'daki yakınlarıyla telefon konuşması yapmıştı. Soruna "kesin çözüm" arayan Tüysüz, telefonu bir süre için kapatmayı tercih etti.

 • Cezaevinde gizemli bir ziyaretçi!
  Bundan kısa bir süre önce Türkiye yeni bir enerji skandalı ile sarsıldı. Skandalın boyutları bürokratlardan, işadamlarına ve siyasilere kadar uzandı. Skandalda ön planda olan 7 kişi mahkeme tarafından tutuklanarak Ankara Ulucanlar Cezaevine konuldu. İşte bu sürecin ardından geçen hafta Ulucanlar Kapalı Cezaevi'ne önemli bir ziyaretçi geldi. Görgü tanıkları ziyaretçinin halen milletvekili olduğunu belirtirken, bu ziyaretçinin cezaevinden "kirli çamaşırlar" aldığı ve biraz da para verdiğini söylediler. Şimdi, "Bu ziyaretçi kimdi, kimlere para verdi" sorusu soruluyor...


    HAMDİ ATEŞ  ERHAN SEVEN  BİLAL ÇETİN


  28 Şubat 2005
  Pazartesi


  Künye
  Temsilcilikler
  Abone Formu
  Mesaj Formu

  ALPORT Trabzon Liman İşletmeciliği
  Ana Sayfa | Gündem | Politika | Ekonomi | Dünya
  Kültür | Spor | Yazarlar | Televizyon | Hayat | Arşiv
  Bilişim
  | Dizi | Çocuk

  Bu sitede yayınlanan tüm materyalin HER HAKKI MAHFUZDUR. Kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz.
  © ALL RIGHTS RESERVED