AYDINLIK TÜRKİYE'NİN HABERCİSİ
Bugünkü Yeni Şafak
G Ü N D E M
Filistin dedelerimi özlüyor
"Ortadoğu'nun bugünkü parçalanmış durumu dedelerimi özletiyor" diyen Kenize Murad, "Filistin kan ağlıyor, Osmanlı'nın geçmişte bu coğrafyada sağladığı bütünlüğe hasret " diye konuştu.

Dünyaca ünlü mimarlar İstanbul'a el atacak

19 Mayıs'a özel kutlama
Milli Eğitim Bakanı Çelik, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın bu yıl üç hafta boyunca çok daha zengin bir içerikle kutlanacağını söyledi.

Deli dana değil Creutzfeldt Jacob
Mudo mağazalarının ortaklarından Ayşe Soysal'la ilgili, bir tv'de yayınlanan 'deli dana hastalığına yakalandığı' yönündeki haber, doktorunca yalanlandı. Dr. Çoban, "Soysal, Creutzfeldt Jacob hastası" dedi.

Lojman cinayetine derin soruşturma

Hatır şikesi bile var

Tek gözü görenler ehliyet için AİHM'ye başvuracak
2 milyon civarında olan tek gözü gören vatandaşlar, Avrupa'da olduğu gibi kendilerine de ehliyet verilmesini istiyor. Vatandaşlar, "TBMM'deki tasarının bir an önce yasalaşmaması halinde AİHM'ye gideceğiz" diyorlar.

Avukatlık mesleği zan altında
Meslek etiğine aykırı davranan avukatlar bulunduğunu belirten TBB Başkan Yardımcısı Ekmen, "Terör örgütü ve mafya mensubu gibi açıklamalarda bulunan meslektaşlarımız var" dedi.

İzzet Baysal'da intihal iddiası
İzzet Baysal Üniversitesi'nde bir intihal olayı yaşandı. Prof. Levent Köker, aynı üniversiteden Prof. Baydur hakkında intihal suçlamasıyla dava açtı.

Musıkî gibi bir hayat
Ahmet Özhan, Coşkun Sabah, Süleyman ve Kudsi Erguner, gibi birçok ünlü ismin yetişmesinde büyük emeği olan ve 42 yıl İstanbul Üniversitesi Koro Şefliği yapan Süheyla Altmışdört'le musıkî hayatını konuştuk...

Ankara'da gecekondudan Londra'da meclis üyeliğine
Siyasi olayların en sert yaşandığı 1970'li yıllarda oturdukları gecekonduda geçim sıkıntısı çekerken Londra'ya giden Muttalip Ünlüer, Londra Hackney Belediyesi'nde ilk Türk meclis üyesi oldu.

İstanbul'a 900 gönüllü
İstanbul Büyükşehir Belediyesi kurslarında eğitimlerini tamamlayan 900 ilkyardım gönüllüsüne sertifikalarını veren Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bilinçsiz acil müdahalenin telafisi imkânsız felaketlere yol açtığını söyledi.

'ÖSS değişmeyecek'
Milli Eğitim Bakanı Çelik, bu yıl ÖSS'nin geçen yılki şartlarla yapılacağını söyledi. Çelik, "Sorunları farklı noktaya çekmeye gerek yok. Zararın neresinden dönülürse kârdır" dedi.

Af başvuruları yarın sona eriyor

Avrupa Birliği hibeleri proje bekliyor

Kısa kısa..17 Mayıs 2005
Salı
 
Künye
Temsilcilikler
Abone Formu
Mesaj Formu
Online İlan

ALPORT Trabzon Liman İşletmeciliği
Ana Sayfa | Gündem | Politika | Ekonomi | Dünya
Kültür | Spor | Yazarlar | Televizyon | Sağlık | Arşiv
Bilişim
| Dizi | Çocuk

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin HER HAKKI MAHFUZDUR. Kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz.
© ALL RIGHTS RESERVED