AYDINLIK TÜRKİYE'NİN HABERCİSİ
Bugünkü Yeni Şafak
T E L E V İ Z Y O N
Bu dizide her yaştan dominant kadın bulunur

Derya Alabora, Sevinç Aktansel, Açelya Akkoyun ve Mine Tugay'ın 'dominat' kadınları canlandıracağı Aşk Her Yaşta, dört farklı jenerasyonu temsil eden dört kadınla hayatı sorguluyor. Dizi önümüzdeki ay TV'de.

 • HANDAN KAZANCI
  Yaz sezonu yavaş yavaş başlarken, TV kanalları da yazlık projeleri bir bir hayata geçirmeye başlıyor. Bunun ilk örneklerinden birisi Kanal D'nin yeni dizisi Aşk Her Yaşta. Haziran ayının ikinci haftasından itibaren başlayacak olan dizide, Derya Alabora, Serhat Nalbantoğlu, Açelya Akkoyun, Şencan Güleryüz, Yunus Günce ve Mine Tugay başrolleri paylaşıyor. Yapımcılığını İnci Kırhan Gündoğdu'nun üstlendiği, yönetmenliğini Raşit Çelikezer'in yaptığı, senaryosunu Uğur Yağcıoğlu'nun yazdığı dizide; farklı yaşlarda ve farklı kuşaklardaki üç evli çiftin hayatlarından yola çıkılarak, kadın - erkek ilişkileri, ailelerin yaşam alışkanlıkları ve gençlerin sorunları hem komik, hem de dramatik unsurlarla ekrana taşınıyor.

  Halk bu dizileri seviyor

  Dizide Derya Alabora'nun canlandırdığı Canan karakteri 3 evli çift arasında merkezde duran kadın. Alabora dizinin, çoluk çocuk sahibi bir ailenin bakış açısına sahip olduğunu söyleyerek, "Anne baba olarak aramızdaki problemler de var. Uzun yılları evli olarak geçiren insanların o aşkın bitmesiyle başlayan problemleri. Aşkı tekrar canlandırma çabaları. Daha yaşlılarda, farklı sorunlar var, gençler ise evlenmek istiyor. Dizide, kadın erkek ilişkisindeki hem komik hem acıklı 'notlar' sunuluyor" diyor.

  Alabora canlandırdığı karakteri ise şöyle ahlatıyor, "Rolümde erkek biraz daha pasif kadın daha baskın. Ama tabi bu sorumluluğun bazı problemleri var. Çok çocuklu bir aile, 6 çocuğumuz var. Bu kadar çocuk ev evlilik yüzünden kadın çalışmamayı ve evde oturmayı tercih etmiş, fedakarlık yapmış. Bir süre sonra etrafındaki insanlar işleriyle var edebiliyorlar kendilerini, +o da kendisini sorgulamaya başlıyor."

  Dizide, ailenin büyüğü ve yaptığı her şeyi çocuklarını mutlu etmek için yapan kayınvalide Bedia karakterini canlandıran Sevinç Aktansel ise, aileyi anlatan dizilere karşı Türk halkın ilgisi olduğunu belirterek, "Dizide kuşak çatışması, aile ilişkileri, dayanışma üzerine ailenin daha köklü ve inançlı tarafı yansıtılıyor. Dizilerde hep çatışma var, ölüm kalım, kötü şeyler. Halbuki hayat böyle değil, kötü de var iyi de var. Türk toplumunun güzel değer yargılarını ön plana çıkaran diziler olsun istiyorum. Bu dizi de onlardan olacak" diyor

  30 yaşında ve ayakları üzerinde duran kadının anne olduğu kadar birey olduğunu söyleyen Türkan'ı canlandıran Açelya Akkoyun, "Genelde, herkes yuvasını kursun mutlu olsun denir ama bu, kişiliklerin korunduğu bir dizi olacak" diyor.

  Gülbeyaz ve Adı Aşk Olsun'da rol alan genç oyuncu Mine Tugay, dizide 20'li yaşlarını yaşayan ve üniversiteden arkadaşıyla evlenen Elvan'ı canlandırıyor. Tugay, "Aslında dışarıdan farklı görünen, içeride başka olan zıtlıklar daha çok ortaya çıkacak bu dizide" diyor ve ekliyor, "Benim ilişkimde de kadın daha baskın ve daha birey olma derdinde."

  Dört kadın, dört büyük mücadele

  Haziran'da Kanal D ekranlarına gelecek olan Aşk Her Yaşta adlı dizide, Derya Alabora, 6 çocuklu dominant bir ev hanımı olan Canan'ı, Sevinç Aktansel, herşeyi çocuklarını mutlu etmek için yapan kayınvalide Bedia'yı, Açelya Akkoyun anne olduğu kadar birey de olmak isteyen 30'larındaki Türkan'ı ve Mine Tugay da 20'li yaşlarını süren ve evliliğinde baskın taraf rolünü seçen Elvan'ı oynuyor.


  FİLMLERDEN SEÇMELER

  Titanik
  11 dalda Oscar kazanan filmde, 1912 yılında dünyanın batmaz denilen en büyük gemisi Titanik'in 2227 yolcusu ile birlikte ilk seferine çıkması anlatılıyor. Yolcuların içinde varlıklı insanlar olduğu gibi, diğer sınıflardan da yolcular vardır. Son anda gemiye binen, özgürlüğüne düşkün bir genç olan Jack, zengin Rose ile tanışır.
  Orijinal Adı: Titanic Yön: James Cameron Oyn: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane, K. Bates
  KANAL D / 20.00

  Çöl Ateşi
  Eddie Lowax hayattan beklentisi olmayan eski bir askerdir. Nevada Çölü'nün ortasında tabancasıyla intihar etmeye karar verdiği anda birden yakındaki Inferno kasabasında terör estiren Ryker Ailesi'nin 3 üyesi yanında belirir ve onu feci şekilde dövüp, ölüme terk eder. Eddie, eninde sonunda intikam almaya kararlıdır.
  Yön: John G. Avildsen Oyn: Jean Claude Van Damme, Eddie Lomax, Pat Morita, Danny Trejo (1999)
  KANAL 7 / 21.30

  Sıkı Takip
  Danny yanlışlıkla bir silah tüccarının arabasını alınca kendini bir ateş çemberinin içinde bulur. Ülkenin en güçlü silah kaçakçıları, Los Angeles polis teşkilatı, FBI ve CIA işin içine karışmıştır. Birileri arkadaşlarını öldürüp kızını kaçırınca Danny intikam almak ve kızını kurtarmak için harekete geçer.
  Orijinal Adı: Bloodfist IV Yön: Roger Corman Oyn: Don The Dragon Wilson Yapım Yılı: 1994 Türü: Aksiyon
  STAR / 21.50

  Mona Lisa'yı Oynamak
  Piyanist olan Claire erkek arkadaşı tarafından terk edilir, evinden atılır, depremler kenti San Francisco'da depremle tanışır ve önemli bir müzik yarışmasından red cevabı alır. Ancak asıl sorunları henüz başlamamıştır. Çünkü Claire, kendisine uygun olamayan birine aşık olmuştur.
  Orijinal Adı: Playing Mona Lisa Yön: Matthew Huffman Oyn: Alicia Witt, Harvey Fierstein, Elliott Gould
  Cnbc-e / 22.00

  TV TEL
  TRT: Ank. (312) 490 43 00 İst. (212) 259 72 75 İzm. (232) 463 02 03 KANAL 7: (212) 612 90 90 TGRT: İst. (212) 454 56 00 Ank. (312) 441 34 00 STV: (216) 344 85 60 MELTEM TV: (212) 639 08 85 FLASH TV: (212) 256 81 00 CNN TÜRK: (212) 413 56 00 STAR: (212) 448 90 00 KANAL D: (212) 413 51 11 atv: (212) 354 39 36 SHOW TV: (212) 355 01 01 tv8: (212) 288 51 52 CNBC- e: (212) 335 00 00 NTV: (212) 335 00 00 KANAL A: (312) 318 69 70 RTÜK: Tel: (312) 297 50 50 ALO RTÜK: 178

 •  
  Sualtı arkeolojisinin başlama öyküsü: 'Yassıada Batıkları'
  Dünyada sualtı arkeolojisinin başlama öyküsü Yassıada Batıkları adlı belgeselle TRT ekranlarına geliyor. Dünyada sualtı arkeolojisinin bilinen ilk bilimsel kazısının başladığı yer olan Bodrum'da Turgutreis açıklarında bulunan Yassıada'nın sığlıkları, sualtı arkeolojisinin babası olma unvanını burada kazanan George F. Bass'ın öğrencilerinin çektiği görüntülerle ekrana yansıtılıyor. Programda, Yassıada açıklarında, arkeologlar tarafından su üstüne çıkarılan iki batık geminin kalıntıları da var.
  [22.30/TRT 2]

  Gönül Penceresi'nden görünenler
  Ahmet Özhan ve Canan Sezgin Ulukan'ın sunduğu Gönül Penceresi programı, Türk Müziği'nin, popüler müzik başlığında toplanan diğer müzik türleri içindeki yerini ve önemini vurgulamak amacıyla ekrana getirilen bir program. Programda, konuklar sıcak bir sohbet havasında Türk Müziği'nin dününü ve bugününü tartışırken, birbirinden güzel şarkıları da izleyenler için seslendiriyor. "Alaturka Beste Yarışması"nda ödül alan bestelere yer verilecek olan programın bu haftaki bölümüne, Bülent Ersoy konuk olarak katılıyor.
  [20.50 /TRT 1]

  Aliye'nin işi yükselişe geçiyor, evliliği düşüşte
  Sanem Çelik, Nejat İşler ve Halit Ergenç' in rol aldığı Aliye'de, Sinan, gece yarısı Leyla'nın telefonuyla evden koşarak çıkıyor. Aliye ise bu durumdan huzursuz oluyor. Diğer taraftan Valentino Naci hem modaevini hem atölyeyi Aliye'ye emanet ediyor. Kaynana İkbal ise yeni isteklerle Sinan'ı sıkıştırmaya başlıyor. Meriç, Deniz'in Aliye'ye âşık olduğunu fark ederken, Nusret ve Feyyaz evlilik hazırlıklarını hızlandırıyor. Babalarının sağlık durumu Deniz ve Gülsün'ü endişelendiriyor.
  [ 21.45 / ATV ]

  Sırlar Dünyası'nda iki ibret, dram öyküsü daha
  Yaşanmış gerçek hikayelerden derlenen Sırlar Dünyası'nda, Yaşam Hakkı ve Anne Duası adlı iki yeni hikaye yeralıyor. İlk Hikaye Yaşam Hakkı'nda, yoksul bir çift olan 3 çocuklu Ömer ve Esma'nın hikayesi anlatılıyor. Esma tüm karşı çıkışlara rağmen çocuğu aldırır ancak birkaç hafta sonra tekrar doktora gitmek zorunda kalır. İkinci hikaye Anne Duası'nda ise, yıllarca çocuklarını el üstünde büyüten Numan ve Melike'nin oğullarının ailesini bir kalemde silmesnin öyküsü anlatılıyor.
  [ 19.55 / SAMANYOLU ]

  Kimsesiz Ayşe'nin yürek burkan öyküsü
  Yönetmenliğini Zeynep Tor'un yaptığı, Zeynep Akkoca ve Levent Çakır'ın rol aldığı bir emanete hıyanet öyküsü olan Emanet ve İhanet adlı TV filminin konusu kısaca şöyle; Hakkı, karısını kaybettikten sonra tarlasını satıp İstanbul yollarına düşer. Tek amacı güzel bir iş kurup kızı Ayşe'nin eğitimine harcamaktır. Ancak bir dolandırıcı parasını gasp eder ve onu yaralar. Hakkı, kızını ise hastanede tanıştığı Silman Bey'e emanet eder.
  [ 20.00 / KANAL 7 ]
  17 Mayıs 2005
  Salı
   
  Künye
  Temsilcilikler
  Abone Formu
  Mesaj Formu
  Online İlan

  ALPORT Trabzon Liman İşletmeciliği
  Ana Sayfa | Gündem | Politika | Ekonomi | Dünya
  Kültür | Spor | Yazarlar | Televizyon | Sağlık | Arşiv
  Bilişim
  | Dizi | Çocuk

  Bu sitede yayınlanan tüm materyalin HER HAKKI MAHFUZDUR. Kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz.
  © ALL RIGHTS RESERVED