Edirne de gümrük operasyonu
Edirne'de gümrük operasyonu

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Kapıkule Sınır Kapısı'nda yapılan 13 ayrı operasyonda çok sayıda et, balık, sigara filtresi ve çeşitli malzeme ele geçirildi. 4'ü Bulgar uyruklu 7 kişi yakalanırken, 20 kişi aranıyor.

Alınan bilgiye göre, Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, Edirne Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde yapılan çalışmada, Bulgar uyruklu S.Z.M ile birlikte hareket eden K.T.M ve S.I.H'nin yurt dışından temin ettikleri filtreli sigara kağıdı ve değişik gıda maddelerini anlaşmalı oldukları kişiler ve tır sürücüleri vasıtasıyla gümrüğe beyan etmeden ülkeye getirdiğini tespit etti.

Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla harekete geçen Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, 13 ayrı operasyonda toplam 1 ton 57 kilo et, 176 kilo balık, 1 adet boğa figürlü kupa, 4 milyon 713 bin 300 adet boş filtreli sigara, 96 kilo balık floto, 69 kilo 300 gram havyar, 34 kilo peynir, 32 kilo 600 gram salam, 636 adet çakmak, 2 adet çakmak standı, 2 bin 200 adet sigara sunum kutusu, 6 adet öğütücü, 15 adet çakmak tüpü, 209 adet çakmaklara ait boş kutular ele geçirdi.

Cumhuriyet savcılığının talimatıyla yakalanan Bulgar uyruklu S.Z.M, K.T.M, S.I.H, V.Y.V ile Türk vatandaşı A.G, H.T ile K.A, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Olayla ilgili açık kimlikleri tespit edilemeyen 3'ü Bulgar uyruklu 20 kişi aranıyor.