Trabzon sağlık turizminde sıçrama yapmaya hazırlanıyor. Türkiye'de ilk defa göz ameliyatlarında lazer yöntemini kullanan Dr. Mehmet Tüsüz'ün sahibi olduğu Lazer Göz Merkezi'ne dünyanın dört bir yanından hasta geliyor.

Lazer yöntemini ilk defa Türkiye'de 1993 yılında kullandığını belirten Dr. Mehmet Tüysüz, "Lazeri Türkiye'ye ilk defa 1993 yılında Dr. Sinan Göker ile birlikte getirdik. Lazik yöntemi ilk defa Yunanlı doktor Palikaris geliştirdi. Trabzon'daki kliniğimizi 2003 yılında açtık. 2004 yılı Haziran ayında Amerika Jon Hopkins Üniversitesi'nden uzmanlar klinigimizi inceleyip yaptıgımız ameliyatları kontrol ederek. başarı sertifikası verdiler" dedi.

Türkiye'de devlet memurları, SSK; Bağkur ve Emekli Sandığı ile anlaşmalarının bulunduğunu belirten Dr. Tüysüz, "ABD, Kanada ve Avrupa ülkelerinden her yıl yüzlerce insan klinigimize ameliyata geliyor. Dünyada bu konuda en tecrübeli ülkelerden biriyiz. Gelecek için Trabzon'da bir göz hastanesi yatırımı düşünüyoruz. Yurtdışından kliniğimize hasta gelmesine yardımcı olan işadamı Mustafa Yanmış'a teşekkür ederim" şeklinde konuştu.