AYDINLIK TÜRKİYE'NİN HABERCİSİ

P O L İ T İ K  F İ S K O S
İkinci ligde siyasilerin yarışı

Süper Lig yarışında, 2. Lig'de Bakan Şener'in takımı Sivasspor; TBMM Başkanı Arınç'ın Manisaspor'u, Bakan Pepe'nin Kocaelispor'u ve Bakan Gül'ün Erciyesspor'unun önünde lider

Süper Lig'e çıkmak için 2. Lig takımları arasında kıyasıya bir yarış yaşanıyor. Sivasspor, Vestel Manisaspor, Kocaelispor ve Kayseri Erciyesspor Süper Lig'e çıkabilmek için yarışıyor. 2. Lig'deki bu yarış AK Parti içinde kıyasıya bir rekabete yol açıyor. Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in takımı Sivasspor yarışı önde götürüyor. Şener, programı müsait olduğu süre içinde Sivasspor'un maçlarını izlemeye gidiyor. Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın takımı ise Sivasspor'un hemen peşinde. Orman Bakanı Osman Pepe'nin takımı Kocaelispor ile Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün takımı Kayseri Erciyesspor ise kendi aralarında büyük bir yarış veriyor. Bursaspor ile Elazığspor ise yarışı "bakan taraftar olmadan" biraz geriden takip ediyor. Bakalım bu siyasilerden hangisinin takımı ipi gögüsleyecek... Bakanlar takımlarının maçlarını fırsat bulursa izliyor, bulamazsa skorlarını takip ediyorlar. Ardından da birbirlerine takılmadan edemiyorlar. Bu arada hemen belirtelim ki, bu satırları yazarken, bakanların futbol üzerindeki "etkisini" değil, "ilgilerini" vurgulamak istedik. Futboldaki "şike" iddialarını TBMM Araştırma Kurulu oluşturarak araştırmakta olan siyaset kurumu, bir yanlış anlama yüzünden zan altına girmesin.

 • Sivaslılar şampiyonluk sözü verdi
  Başbakan Erdoğan, önceki akşam Suşehri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin Maslak Princes Otel'de düzenlediği "vadi yemeği"ne katıldı. Sivaslılar, "Sivasspor'u 1.Lig'e çıkarma ve ligde kalıcı olma" sözü verirken, Başbakan İErdoğan da "Sivas'ı ekonomide de birinci lige çıkarın" dedi. Sivas'ın en çok teşvik belgesi alan il olduğunu hatırlatan Erdoğan "Yabancı sermayenin bu şehre ilgisi bizi memnun ediyor. 4 Eylül Barajı tamamlandı. İstanbul-Sivas havayolu köprüsü kuruldu. Sivas'ı ekonomik olarak da 1.Lige çıkarın" diye konuştu. Sivaslı işadamları da yatırımlarını arttırma sözü verdiler.

 • Yarbay'ın yasağı düştü?
  AK Parti Ankara Milletvekili Ersönmez Yarbay, parti yönetimine 1 Mayıs'a kadar "televizyonlara ve gazetelere demeç vermeme" sözü verdi. AK Parti MYK'da yapılan değişiklik ise Yarbay'ın yasağını düşürdü. Yarbay, bu sözü AK Parti'nin Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Murat Mercan'a vermişti. Mercan'ın yerine Akif Gülle getirilince, Yarbay, "Ben Mercan'la sözleşme yapmıştım. Mercan'ın görevden alınmasıyla sözleşme hükümsüz hale geldi" dedi.

 • İşte Kızılcahamam'daki çiğ köfte partisinin fotoğrafları...
  AK Parti'nin Kızılcahamam kampında Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer ile Mehmet Sarı'nın çiğ köfte yaptıklarını geçen hafta yazmıştık. Ama teknik bir aksaklık nedeniyle fotoğraflarını yayınlayamadık. İşte Kızılcahamam'daki çiğ köfte partisinin fotoğrafları...

 • Kapusuz'un salonu doldurma taktiği
  Meclis Genel Kurulu'nda Perşembe günü "Gelir İdaresi Kanunu" görüşülerek kabul edildi. AK Parti ile CHP arasında varılan uzlaşma neticesinde CHP, tasarının yasalaşmasına muhalefet etmediği için tasarı bir günde Genel Kurul'dan geçirildi. İki parti arasındaki uzlaşma nedeniyle Meclis Genel Kurulu'ndaki görüşmelere çok az sayıda miletvekilinin katılması dikkat çekti. AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz kulise çıkarak "Arkadaşlar, CHP sıraların doldurulmasını istiyor. Genel Kurul'a girelim" dedi. Fakat çağırıya rağmen Genel Kurul'a az sayıda milletvekili girdi. Kapusuz 5 dakika sonra yeniden kulise çıkarak, "CHP karar yeter sayısı isteyecek arkadaşlar" diye bağırınca, kulisteki bütün vekiller Genel Kurul'a koşturdu.

 • Türk-Japon dostluğuna 'kedi' desteği
  Çankaya'da Meclis Başkanı'nın resmi konutu ile komşu olan Japonya Büyükelçiliği konutu arasında sevimli bir kedi ve dört yavrusu, dostluk köprüsü oluşturdu. Büyükelçilik konutunda yaşayan kedi, 4 yavrusu doğunca kendisine daha büyük bir yer aramış ve karşı bahçeye geçerek Meclis konutunda gecelemeye başlamış. Ama Japon yemeklerine alışan kedi, gündüzleri yavruları ile beraber elçiliğin bahçesine geçip, karnını doyuruyor, ardından "evine" geçiyor.

 • 'Başbakan'ın makamını göremedik'
  Başbakan Erdoğan, AK Parti milletvekilleriyle Salı günleri yapılan grup toplantısının ardından yemek yiyerek sorunları ve önerileri dinliyor. AK Partili bir milletvekili, Meclis'te yapılan bu yemekli toplantıların bir başka mekanda yapılmasının daha faydalı olacağını söyedi. Milletvekili, "Başbakan bu yemekleri Başbakanlık'taki makamında verirse çok daha iyi olur" dedi ve ekledi: "2.5 yıllık milletvekiliyim ama Başbakan'ın makam odasını bir kez olsun görmedim."  18 Nisan 2005
  Pazartesi


  BİLAL ÇETİN
  ERHAN SEVEN
  HAMDİ ATEŞ
  İSMAİL ZELVİ

  Künye
  Temsilcilikler
  Abone Formu
  Mesaj Formu
  Online İlan

  ALPORT Trabzon Liman İşletmeciliği
  Ana Sayfa | Gündem | Politika | Ekonomi | Dünya
  Kültür | Spor | Yazarlar | Televizyon | Sağlık | Arşiv
  Bilişim
  | Dizi | Çocuk

  Bu sitede yayınlanan tüm materyalin HER HAKKI MAHFUZDUR. Kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz.
  © ALL RIGHTS RESERVED